Followers 0

pakistan ?

7 posts in this topic

Ima li neko nove informacije o vizama ? kako dobiti to famozno pozivno pismo ? Za Iran preko agencije a za Pakistan ?

ako bi dobili kojim slucajem da li posjetiti Karaci ili Islamabad ?

hvala

Ja sam predao kompletnu dokumentaciju za Pakistansku vizu danas.Trazio sam da mi odobre 2 meseca da ostanem. 6 nedelja se otprilike ceka na odgovor.  A nadlezni u Pakistanu odobravaju ili odbijaju za vizu pa se verovatno zbog toga i ceka toliko na odgovor. Pozivno pismo sam dobio od jednog Pakistanca iz Karacija koji je inace oficir u njihovoj vojsci a sa njim me je povezao jedan prijatelj. Takodje popunjenu aplikaciju sam predao,skeniran pasos sa stranicama da imaju uvid gde sam do sada bio a takodje i skeniran pasos i sve podatke od osobe od koje sam dobio pozivno pismo.Inace u Pakistan cu uci iz Irana a posle toga cu ici u Indiju...

On 4/20/2016 at 6:54 AM, Patagonac said:

Ja sam predao kompletnu dokumentaciju za Pakistansku vizu danas...

Javi kako si prosao ...

Ovo je odgovor Pakistanske ambasade putem emaila nakon predate dokumentacije

Dear Dragan,

Thank u for ur interest to visit Pakistan. We r glad to hear that. We have received ur mail for issuance of visa to enter Pakistan. We r processing it , however, it may be noted that  processing time is 50 to 60 days . we will inform u once process complete.

Regards

a par dana posle toga stize jos jedan email

Dear Dragan,

Before we process ur request pl send us following two papers

ur bank statement,
letter dully signed by Mr. Jahangir Akram
Ur itinerary to visit Pakistan inclusive of other countries and if u have visas for those countries pl send the copies.

Regards

sto jednostavno kad moze i komplikovano...Dostavio sam i te trazene papire pa opet cekanje.Kao da je Pakistan drzava u koju ljudi jedva cekaju da emigriraju,tako se ponasaju...

ne mogu se sjetiti gdje sam na ovom sajtu opisao svoje iskustvo . Prvo za nas su nadlezni u Budimpesti (ne moze u BGD) onda posle xx poziva kazu mi da im posaljemo pasose i da kad nas pozovu dodjemo po njih . Nista nisu vredili pozivi i slicno da Crna Gora nije u Madjarskoj . Tek posle pisanja Pakistanskom turistickoj organizaciji i obradjanja iste ambasadi pozva nas je tel konzul izvinuo se na nesporazumu , posle je islo lako i brzo ( oko mjesec i po) .

Zahvaljujem i ovim putem gospodji Nini Adjanin na savjetima . Da nije bilo nje bilo bi gusto na ulasku . Crnogorski pasos , viza u Madjarskoj , stizemo iz Avganistana (a izgleda da njih niko nije obavjestio da SCG vise ne postoji ) , zato sam trazio i dobio pored vize papir gdje to pise ( sa svim hologramima ,kodovima i slicno) .

Ali isplatilo se , ima sta da se vidi , osim jedne neprijatnosti sa nekom od njihovih milicija kad smo ostali bez foto aparate drugih neprijatnosti nije bili , posebno imajuci u vidi da sam isao sa suprugom .