Imigracija u Kanadu

39 posts in this topic

Mene zanima kako ja mogu sa USA Pasosem da se preselim u Kanadu da zivim kod decka?

STa treba da radim, videla sam da ima Express Entry ali ne znam nista o tome, cak mi samo treba work permit ili Permanent Resident. Ima neko neki savet?

Imam samo Fax Ekonomski zavrresn nemam neki strucan kadar, moj decko ima svoju gradjevisku firmu.

Ovo je stvarno za bedačenje. Mi pokušavamo da se izvučemo iz blata, a ovde neko sa USA pasošem te još više ubedači.

Valjda ima stranih sajtova, pa čitajte ili postavite pitanje. Ako ovde ima toliko Amera, onda moram da se odjavim, jer sam zalutala.

16 minutes ago, petrovna said:

Ovo je stvarno za bedačenje. Mi pokušavamo da se izvučemo iz blata, a ovde neko sa USA pasošem te još više ubedači.

Valjda ima stranih sajtova, pa čitajte ili postavite pitanje. Ako ovde ima toliko Amera, onda moram da se odjavim, jer sam zalutala.

Pa pise isto kao za sve pasose, sta fali sto pitam ovde. Nisam ja kriva sto imam USA pasos. 

Ne verovatno koliko si zavidna! 

Isti kriterijumi su sa Srpskim pasoses i sa Americkim. 

U pravu si. Svako ima pravo da postavi pitanje.

Da probam da odgovorim. Najlakse bi bilo da te decko sponzorise za 'permanent resident' status. Dakle, posto niste u braku, to je tzv. 'common law' veza.

7 minutes ago, cayo said:

U pravu si. Svako ima pravo da postavi pitanje.

Da probam da odgovorim. Najlakse bi bilo da te decko sponzorise za 'permanent resident' status. Dakle, posto niste u braku, to je tzv. 'common law' veza.

Da common Law se teze dokazuje od braka, a kakve su sanse za dobijanje posla za zene ili work permit?

I to sponzorisanje  sta znaci tacno?

Nekako imam utisak da je msukarcima lakse da dobiju posao pa i onda papire za porodicu, a zenama je teze?

Edited by Giovanna024

Family class, spajanje porodica. Svakako je malo teze nego da si u braku, ali common law je i dalje regularna veza. Imigracioni sluzbenici ce svakako traziti dokaze da je veza 'genuine'. 

2 minutes ago, cayo said:

Family class, spajanje porodica. Svakako je malo teze nego da si u braku, ali common law je i dalje regularna veza. Imigracioni sluzbenici ce svakako traziti dokaze da je veza 'genuine'. 

A neka sansa za Work permit? 

Mislim sta da radim bez posla tamo i da cekam da prodje 3 godine common Law veze?

Ako te decko sponzorise, pa postanes permanent resident, ti mozes da radis od prvog dana. Nakon tri godine provedene u Kanadi, imas pravo da apliciras za kanadsko drzavljanstvo.

Just now, cayo said:

Ako te decko sponzorise, pa postanes permanent resident, ti mozes da radis od prvog dana. Nakon tri godine provedene u Kanadi, imas pravo da apliciras za kanadsko drzavljanstvo.

Hvla Puno😸

Postovanje. Sta je potrebno da uradim,tj.za koju vizu da apliciram..? Vozio sam kamion (over the road), po celoj usa pune 3 godine. Inace sam prof.fizickog, ali bi se i dalje bavio transportom. U Kanadu bi otisao sa namerom da ostanem. Da li je plus ,sto sam iskusni kamiondzija sa validnom usa vozackom dozvolom? Hvala

Postovani, nov sam na ovom forumu i u poslednje vreme se sve vise interesujem za imigraciju u Kanadu iako sam mozda premlad za to. Samim tim, gledao sam dosta na netu na tu temu i iz neke radoznalosti aplicirao na jednom imigracionom sajtu. Oni su me odmah kontaktirali, cak me i zvali na telefon, s tim sto se ja nisam javio ali smo nastavili da kontaktiramo putem mejla. Naravno, moj najveci strah je bio da je sve to mozda ilegalno i prevara, dok me oni uveravaju da je sve po zakonu i da saradjuju sa kanadskom vladom. https://www.canadacis.org/about-us/ ovo je njihov sajt, pa bih molio da ako neko nesto zna o njima, da me malo vise uputi o tome. Hvala unapred, pozdrav.

8 hours ago, Losmi97 said:

Postovani, nov sam na ovom forumu i u poslednje vreme se sve vise interesujem za imigraciju u Kanadu iako sam mozda premlad za to. Samim tim, gledao sam dosta na netu na tu temu i iz neke radoznalosti aplicirao na jednom imigracionom sajtu. Oni su me odmah kontaktirali, cak me i zvali na telefon, s tim sto se ja nisam javio ali smo nastavili da kontaktiramo putem mejla. Naravno, moj najveci strah je bio da je sve to mozda ilegalno i prevara, dok me oni uveravaju da je sve po zakonu i da saradjuju sa kanadskom vladom. https://www.canadacis.org/about-us/ ovo je njihov sajt, pa bih molio da ako neko nesto zna o njima, da me malo vise uputi o tome. Hvala unapred, pozdrav.

Osim sto ce da ti uzmu pare za to sto mozes sam da uradis, nista drugo neces extra dobiti. Sve info imas na netu, uglavnom prvo treba da polozis engl da vidis na kom si nivou i to odredjeni prograam, ako imas diplomu faksa, jos bolje mastera i mladji si od 30 godina, moguce da ces imati dovoljno bodova. Ne mogu da nadjem detaljno poruku koju mi je drugarica pisala o svemu tome, ali imas razne programe za imigraciju, federalne, provincijske, razliciti su uslovi naravno.

Offtopic prebačen u novu temu

Znam da u Bgd-u postoji advokatska kancelarija koja pruza usluge savetovanja i popunjavanja formulara. Zaboravila sam kolika je cena prvog sastanka. Znam da su jednoj porodici nesto pogresno popunili i odbili su ih. To je bilo pre uvodjenja novog programa Express Entry.

Ista porodica je otisla preko Compass Canada. Ne znam da li su jos uvek aktivne gospodje poreklom iz neke od zemalja bivseg SSSR-a , ali sredivanje i obucavanje za razgovor sa predstavicima opstine Manitoba iznosi 9000 e, placanje u 3 rate. Toliko znam, jer sam zbog pomenute cifre odustala, a rodjaci koje imam su prestali da me zovu da dodjem kod njih.

2012. imala sam spremljena dokumenta za apliciranje, ali je tog leta Kanada stopirala proces na 2 godine i zapocela novi program i uvela novi kriterijum.

Sve koje znam su otisli po starom programu.