agencija za vize easytovisa.com

Ryanair

1,192 posts in this topic

4 minutes ago, du-ki said:

...U oba ova slučaja logično je da nema ni visa check-a

...

Ma koliko bilo logično da ne traže visa check za letove unutar Šengen zone, godinama je ovo bilo pravilo i Ryan je izuzetno insistirao na ovome (toliko da su moje poznanike poslali nazada za Boardinga da idu do check-in deska da dobiju pečat na letu od Barselone do Budimpešte, jedva su stigli). Jedini razlog koji mi pada na pamet zašto bi radili ovakve stvari je zbog toga što ima situacija kada se izdaju Šengen vize koje ne važe za specifične države (tipa za Kosovske pasoše se izdaje Šengen viza koja NE VAŽI u Grčkoj, Slovačkoj i Španiji) ili je nekom izadata viza samo za jednu državu Šengena (ovo se retko događa, ali se i dalje događa),

U svakom slučaju na karti će pisati da li je potrreban visa check ili ne!!! Ne treba se previše oko toga unapred stresirati. Jedino je potrebni ukalulisti više vremena ako je visa check potreban:)

Pozdrav ekipi. Prvi put putujem sa Ryanair. Let iz Trevisa na Maltu, dakle unutar Shengena. U Treviso dolazim kopnom iz BiH, sto znaci da cu vec imati pecate sa prelaza u HR i SLO. Imam checked baggage. Cekirala sam se online i dobila boarding pass na kojem nigdje nema nikakva naznaka ili oznaka da mi treba visa stamp niti (koliko ja mogu vidjeti) imam opciju da printam kartu. Sad, moze li me neko prosvijetliti :) o daljoj proceduri? Da li i dalje traze taj visa stamp? Da li moram imati odstampanu kartu i ako da, kako kad nemam opciju da to uradim niti iz Ryanair app niti iz Apple wallet? Da li idem na provjeru pasosa, s obzirom da sam vec provjerena ranije na granici sa Slovenijom? U Slucaju da su odgovori ne, kako, kome i gdje predajem checked baggage? Uopste svaka informacija bi dobrodosla, Ryanair me prilicno zbunio. :) Hvala unaprijed.

Edited by Nat981
Misspelling

Kako je let unutar Šengena neće biti granične niti policijske provere. Ideš na Rajanov šalter za čekiranje i/ili predaju čekiranog prtljaga. Obzirom da si se već čekirala tamo ćeš samo predati prtljag. Radniku ćeš pokazati elektronski bording pas iz telefona. I to je sve :)

Da li vam se ikad desilo da ste kupili kartu na sajtu Rajanera i da je posle taj let "nestao"? Da pojasnim. Juče sam kupila kartu za Valensiju (samo odlazak) za kraj novembra, sve regularno, na njihovom sajtu, platila, dobila potvrdu. Danas odem da vidim let za povratak u decembru (koji je juče bio na sajtu ali ga nisam kupila) i vidim da uopšte nema na sajtu tog niti bilo kog drugog leta od oktobra pa nadalje, ne samo za tu destinaciju, nego ni za jednu drugu.

Da li vam se već desilo ovako nešto i šta mislite da je razlog? Zeznuli se pa otvorili kalendar za do kraja godine? Ili nešto drugo.

Jeste, pisao sam o tome na ovoj ili drugoj Ryanair temi.

Pozz, da li je neko leteo iz Budimpeste za Tampere rajanom i kakva su iskustva? 

Kakva iskustva mogu biti? Ukrcas se, letis, sletis. Sta drugacije ocekujes nego na ostalim letovima?

6 hours ago, Dragance said:

Kakva iskustva mogu biti? Ukrcas se, letis, sletis. Sta drugacije ocekujes nego na ostalim letovima?

Oduvao si ga ! 

Nije mi to bio cilj, mozda se nisam lepo izrazio, pa deluje grubo. Ali, ako je u pitanju neki poseban detalj koji ga interesuje, treba ga i naglasiti. 

Dragi Ryanair najavljuje jos jedan let iz Nisa...nekom treba sigurno....Citat od "Transfer & Travel" oficijelnog prevoznika Niskog areodroma kojeg preporucujem iz iskustva.

"Avio kompanija Ryanair od 08.11.2019. uvodi jos jednu liniju iz Nisa. Svakog ponedeljka i petka avioni ce leteti do Malte.
Za sve dodatne informacije i rezervacije avio karata koje su vec u prodaji mozete nas kontaktirati na 062/741-120
Vas Transfer & Travel"

Zanima me da li neko ima iskustva sa priority pass kao ja...

Kupio sam kartu za Marocco jos u avgust,putujem za novu godinu.

Do prije 10dana priority mi je bio 6e po osobi i letu,sad mi skocio na 12e tj evo sad vec 14..Odgovorili su mi da im cijene variraju.

Postoji li sansa da ce se cijena spustit do puta ?

7 hours ago, Djaro said:

Zanima me da li neko ima iskustva sa priority pass kao ja...

Kupio sam kartu za Marocco jos u avgust,putujem za novu godinu.

Do prije 10dana priority mi je bio 6e po osobi i letu,sad mi skocio na 12e tj evo sad vec 14..Odgovorili su mi da im cijene variraju.

Postoji li sansa da ce se cijena spustit do puta ?

a jesi li kupio i priority pass??

Nisam,nisam..Ja se nadam da ce cijena da padne ,mozda se zezaju..