Followers 0

Bugarska sa HR putovnicom

18 posts in this topic

Pozdrav ljudi...1 sep idem na letovanje u Nesebar..Plavi pasos mi je istekao a novi nisam stigao da izvadim,tj zaboravio sam da ne vazi,imam hr pasos...da li se iz Srbije moze izaci i uci sa njim...?tacnije dal mogu otici u Bugarsku samo sa hr pasosem ?tacnije bez srpskom pasosa...da li ce mi praviti problem..?Pomagajte  :ll:

Nema nikakvih problema. Zasto bi iko pravio problem ako je pasos vazeci?

Hr pasos je vazeci...Posto zivim u Srbiji..Da li ce mi praviti problem zasto na nasoj granici nemam srpski pasos?tj da li ce mi u povratku lupati onih famoznih 90 dana ostajanja u srbiji..Cuo sam svasta pa da proverim.

Зашто би ти правили проблем? Него, реци ти нама јеси ли успео да нахваташ неку Бугарку за женидбу? ;D

Ahahahahahahahahahahahahah...Navatacu kad dodjem...:D Zato mi i frka :D Znaci nije problem otici  :banana:

Evo da jednom i ja ispravim pedjalonija :)

Mozes imati problema na izlazu iz Srbije, tj mogu te zezati gde ti je pecat da si usao u Srbiju sa Hrvatskim pasosem. E sad mogu da te zezaju a i ne moraju, ako ti je adresa u HR pasosu u Srbiji onda ne bi trebalo da bude problema ako nije onda i bi. Ako imas vremena a ti skoci do najblize granice i samo udji i izadji zbog pecata i miran si.

Tako je, nisam dobro pročitao da je srpski pasoš istekao. Mada...

Ne bi trebalo da bude problem i sa izlaskom sa hrvatskim pasošem ali ko zna..?

Moguća je i varijanta sa srpskom ličnom kartom u Makedoniju a iz nje u Bugarsku. U povratku ulaz u Srbiju iz Bugarske sa hrvatskim pasošem.

U hr pasosu mi je mesto prebivalista u srbiji..ja sam iz srbije samo imam dvojno drzavljanstvo...hocu da izadjem iz srbije sa njim i da udjem sa njim...Nista vise...Da li bih trebao nazvati konzulat da proverim,aj pomagajte..valjda necu imati problema sa ovim...

Nije tvoj problem kako da uđeš u Bugarsku, već kako da izađeš iz Srbije.

Mislis li da ce mi praviti problem sto mi je istekao pasos?dal bi znacilo da ga ponesem na uvid...da im dam 10 20 30 400 evra da me puste :D Pu al sam smotan trebao sam ranije pogledati dokle vazi :(

Ne očekuj od mene da podržim mito.

Uostalom, mislim, da to nije ni moguće.

Ako baš moraš u Bugarsku onda je opcija preko Makedonije sa ličnom kartom.

Ma salio sam se za mito  :LOLLL:

Da li je pametno da ponesem i stari pasos objasnim sta i kako..pa ako me puste puste..ako ne okrenem se i za makedoniju?Jel moze tako?

Ivane, ne znam kada moras da budes u Bugarskoj, ali, ako odes u policiju u ponedeljak, mozes da zamolis za dobijanje urgentnog pasosa za 48h. Na prijavnici potrazi nacelnika i sigurno ti izlaze u susret!

1 septembra najkasnije bih isao...Znam da ne moze da se predje sa nevazecim pasosem..al ti mene nisi dobro razumeo..Rekao sam dal je dobro poneti i taj sto je istekao...cisto kao neki uvid da stvarno nisam stigao da izvadim pasos i sl...Znaci izgleda da cu morati da vadim pasos...Znaci bas nikako ne mogu izaci iz zemlje bez srpskog...

mozes u Makedoniju sa licnom kartom, pa odatle onda upotrebi HR pasos, ali mozda je najbolje da izvadis i nas pasos, jer ti ocigledno to sleduje

Znam da mi to sleduje svejedno isao ja sad ili ne,samo neverujem da ce stici za 10 tak dana da mi se to zavrsi :( ... Dal vredi ici probati na Bugarsku ili odmah preko Makedonije?

Zvao sam pogranicnu policiju,i jos mnoge druge..bez srpskog pasosa nikako ne mogu izaci :( tako da svejedno moram vaditi..Hvala ljudi na odgovorima..Kad se budem zenio zovem vas :D  :LOLLL: