Followers 0

Lokalni klubovi putnika

4 posts in this topic

Postadosmo globalni. Veliki.

No najcesce su nam potrebne male informacije iz malih lokalnih zajednica ili ljudi koji dobro poznaju kraj koji nas zanima.

Primer je nas Pedjalon koji daje odlicne informacije za Madjarsku, Golosina za Portugal, RaxCherrych za zeleznice....

Ali postoje neki krajevi u koje se redje ide i gde i nema mozda dovoljno iskustva nasih clanova, a vodiči tipa LP ili DK i sami znate nisu dovoljni za sve sto nama nestandardnim putnicima  treba.

Zato bi ovo moglo biti mesto gde bi ostavljali linkove ka lokalnim klubovima putnika i eventualno iskustva koja smo imali u kontaktu sa njima.

Da Lazare, nesto slicno ali sa iskustvima, jer puko nabrajanje se moze izguglovati. Mozda ste prilikom organizovanja putnickih kuca imali kontakta sa ljudima iz lokalnih udruzenja ili su ljudi po putovanjima imali takva iskustva.

Npr. u Brizu sam imala odlicnog vodica Kai Anelget/a u free city tour, pa ko ide u briz ili gent moze da se informise na www.angeletinc.com ili preko facebook/a The Brugge Pub Crawl .

Ali ovo sam dala kao primer mozda ne i dobar ali za tako mala mesta nema klubova putnika. Nije reklama.

Ali ako na primer idem u St Petersburg ili u Kazahstan ili na Island mora da tamo ima nekih lokalnih klubova ili nasih ljudi koji mogu biti najbolji za izvore informacija.

Ne znam za klubove putnika, ali meni su mnogo pomagala iskustva drugih ljudi od kojih sam dobijala informacije, ponekad čak i lične kontakte na lokalnim grupama na couch surfing-u.