Followers 0

Maki Grbavi

1 post in this topic

[43°09'25.5", 22°35'12.0"] Priča se da su Makija našli pored nekog kontejnera kad je bio beba. Njega i njegovog brata blizanca majka je ostavila u smeću, a onda se smeće zapalilo i njegov brat blizanac je izgoreo, a on se nekim čudom spasao. Priča se i da nije oduvek imao grbu, nego ju je dobio kasnije, jer su ga mnogo tukli. Prema kovanicama koje isprosi odnosio se sa posebnom pažnjom: slagao ih je po vrednosti i preslagao kupove tako da budu poređani prema broju parica. U jednom nikad nije držao više od petnaestak, da se ne poruši. Sedeo bi, računao i slagao svoje kupove; tražio paricu koja mu treba da kompletira naredni kup kao da skuplja sličice, a ne novac – a umeo je i da vrati kusur. – Je l’ imaš dva dinara?
– Evo ti.
– Čekaj, čekaj ne treba mi pet! – rekao bi Maki, složio petodinarku na kupčić i dao dinarac i dvodinarku. Morao bi da uzmeš svoj dinarac i dvodinarku, jer Maki nije imao sluha za to da mu neko kaže ’ne’. – Ako mi treba dva dinara, onda to znači da mi treba dva...

Pročitajte Maki Grbavi