agencija za vize easytovisa.com

Sign in to follow this  
Followers 0

Gdje je zapelo sa KP-a ?

7 posts in this topic

Pozdrav,

Znam da je Facebook preuzeo, moze se komotno reci, čitav internet i da raja sve informacije pronalazi na njemu, ali, ali ali...

Kako oživiti ovaj naš Klub putnika?

Gdje je ona udarna ekipa Kluba putnika?

Putujemo li ? 

Šteta bi bilo da ode u zaborav.

Nije to samo do Fejsbuka, svet nam je dosta dostupniji nego nekad, otvoreniji, a vremena i potrebe drugačije :) Bitno da je bilo živo kad je bilo najpotrebnije.

Mi smo na raznim stranama, većinom van Balkana. Putuje se, radi, prave nove stvari, podižu se deca, kako ko :)

7 hours ago, chivitli said:

Nije to samo do Fejsbuka, svet nam je dosta dostupniji nego nekad, otvoreniji, a vremena i potrebe drugačije :) Bitno da je bilo živo kad je bilo najpotrebnije.

Mi smo na raznim stranama, većinom van Balkana. Putuje se, radi, prave nove stvari, podižu se deca, kako ko :)

bam- bam se nikad nece odseliti iz beograda 😎 

ali covek je svakako u pravu...

ljudi i dalje ima na sajtu, ali dugo nema pravih konverzacija, putnickih razmena misljenja o odredjenim sredinama..vise se svodi na neka banalnija, google pitanja, a i dosta ljudi samo dodje, pita sta im treba, i ciao...

mozda treba cesce zamoliti unapred ljude da napisu nesto o destinaciji na kojoj planiraju da idu , kada se vrate kuci i kad budu imali vremena...ako su ovde dobili neke korisne informacije, bilo bi lepo i da daju feedback...kapiram da od 10 zamoljenih, bar troje bi napisalo nesto...a i to je super...i forum odma ozivljava jeeee...

ima jos toliko mesta po svetu, utisaka...mi smo ovde samo zagrebali, pricali o nekim najkomerc destinacijama malo detaljnije, afrika je npr. ostala neotkrivena za kp....

ima jos puuuno puuno ovde da se pise, samo ljude treba malo i iscimati...a i motivisati :) 

14 hours ago, Nervozni said:

Kako oživiti ovaj naš Klub putnika?

Nikako, forumi kao vrsta komunikacije su mrtvi vec 5-10 godina. Nije samo KP.

Edited by boranija

Ne bih se bas slozio. Ovi tradicionalni mozda i jesu na samrti ali imas recimo Reddit koji ima milione korisnika. Bukvalno sve ima svoj subreddit i bar ovih nekoliko koje ja pratim su izuzetno aktivni i posjeceni.  

Po mom misljenja najveca razlika izmedju KP nekad i sad je sto nema vise zanimljivih prica, putopisa, u kakvom god formatu. Niko nista ne pise i sve se svodi na prikupljanje i trazenje informacija, vise je postao forum servisnog tipa i lici mi na Tripadvisor recimo gdje se ljudi pojave, postave pitanje, dobiju odgovore i nestanu.

Svako ima svoje razloge za nepisanje i u to stvarno ne bih ulazio. Ne mogu da podjem od sebe posto nisam pisao ni tad kao sto ne pisem ni sad, zato sto sam izuzetno netalentovan :/

4 minutes ago, ThirstyTraveler said:

Ne bih se bas slozio. Ovi tradicionalni mozda i jesu na samrti ali imas recimo Reddit koji ima milione korisnika. Bukvalno sve ima svoj subreddit i bar ovih nekoliko koje ja pratim su izuzetno aktivni i posjeceni.

Reddit nije forum. A na njega sam i mislio da je zamenio klasicne forume. Quora je smece najvece.  

Opsti trend je da se sve manje cita i pise. Ljudi idu linijom manjeg otpora i ne zele da uloze ni toliko napora, vec im je lakse da gledaju video snimke ili slike. Kada je ovaj forum stvoren i bio u tim "zlatnim danima" internet je bio daleko daleko sporiji pa su time video snimci pa i kvalitetne fotografije bile manje dostupne. Nadalje, u tim godinama su pasosi vecine ex-YU zemalja bili gotovo neupotrebljivi za putovanja, trebale su nam vize za vecinu destinacija i time su informacije o putovanjima bile potrebnije nego sada. Takodje tada je veoma malo ljudi putovalo, bili su to uglavnom mladi zeljni da vide sveta i strasveni putnici. Imam utisak da to danas vise nije prioritet, upoznati druge kulture, ljude, prirodu. Danas je prioritet da odes do tih glavnih atrakcija i islikas se. Sustina KP-a su samostalna putovanja, putovanja gde se ti iscimas, ali uzivas u tome, uzivas da planiras, da saznajes o destinacijama, o finesama nekog mesta i razmenjujes informacije. A danas i ko zeli da putuje tako vrlo lako moze naci daleko korisnije i specificnije informacije negde drugde nego na KP. Realno na KP ima informacija, ali dosta njih su zastarele, nema mnogo aktivnih korisnika na dnevnoj bazi pa se desava da neko postavi pitanje i ne odgovori mu se mesecima... 

Polazim od sebe, ako organizujem neko putovanje, da li bih prvo dosao ovde po informacije? Pa naravno da ne, kad mogu da nadjem daleko specificnije i obilnije informacije drugde. Mislim da KP treba da se transformise, da od sajta servisnog tipa postane sajt gde ljudi razmenjuju iskustva i misljenja. Ma koliko informativan i interesantan tekst da je objavljen ovde, on opet nikada nece moci pruziti sve infomacije koje trebaju nekome da organizuje svoje putovanje, tako da ne treba to ni pokusavati. Mislim da jedina funkcija koju forum danas moze da ima jeste funkcija virtuelne kafane. Imas teme, pa ljudi diskutuju. Servis je veoma ogranicena i bazicna funkcija na forumu.

Edited by noskich