Putovanje u Svedsku

10 posts in this topic

Pozdrav svima :)

Zaista nisam sigurna da li vec postoji ova tema ili otvaram temu na losem mestu, ako je nesto od navedenog slucaj, molim vas preusmerite me.

Uglavnom, drustvo i ja planiramo da idemo u Stokholm sad u julu, karte nadjene i sve super, ali naravno problem je korona. 
Da li je neko putovao u Svedsku u skorije vreme, potrebne su mi informacije sta mi je sve potrebno za ulazak, da li je neophodan PCR test ili mogu da prodjem sa antigenskim testom, kakva je procedura po povratku u Srbiju, i apsolutno sve sto vam padne na pamet da mislite da moze da bude od koristi, pisite, sve je dobrodoslo :D
Znam da Svedjani smaraju na granici, kad sam isla prvi put 10 minuta mi pasos pregledali, a takodje imam i iskustva sa nepustanjem u drzavu i to zaista nikom ne bih pozelela, tako da sve samo da sprecim da se to desi i da se malo provedemo i odmorimo od ispita 

https://mfa.gov.rs/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/covid-19-uslovi-za-putovanje

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Dakle ukinuli su Izrael Australiju Japan... sa liste,tako da bi trebalo da skinu nas Albance i Makedonce sa liste za 10ak dana,danas nas je Nemacka skinula sa liste i ne treba cak ni negativan test da se udje,dok za Svedsku treba negativan antigen,pretpostavljam da ste kupili karte preko wizza za 30-40e ,tako da ne znam kakvi su oni sa vracanjem novca,ali ja bih mozda cak i rizikovao 40e nije nista puno,a antigen je nekih 20e cini mi se,tako da srecno !

Austrija pri ulasku u zemlju traži dokaz da ste u prethodnih 10 dana boravili u zemlji sa malom stopom incidence koronavirusa. Kako se tačno dokazuje boravak u Srbiji u prethodnih 10 dana? Da li je dovoljno da nemam pečate u pasošu u prethodnih 10 dana ili je potrebno nešto više od toga? Šta ako sam boravio u CG a prešao sam granicu samo sa ličnom kartom?

Ima li neko neka iskustva u praksi, može i sa nekom drugom zemljom, čisto da znamo okvirno kako se takve stvari dokazuju jer bih za par meseci morao baš u Austriji da se pojavim na par dana.

3 hours ago, ppetrovic said:

Austrija pri ulasku u zemlju traži dokaz da ste u prethodnih 10 dana boravili u zemlji sa malom stopom incidence koronavirusa. Kako se tačno dokazuje boravak u Srbiji u prethodnih 10 dana? Da li je dovoljno da nemam pečate u pasošu u prethodnih 10 dana ili je potrebno nešto više od toga? Šta ako sam boravio u CG a prešao sam granicu samo sa ličnom kartom?

Ima li neko neka iskustva u praksi, može i sa nekom drugom zemljom, čisto da znamo okvirno kako se takve stvari dokazuju jer bih za par meseci morao baš u Austriji da se pojavim na par dana.

Pa pasos jedini adekvatan nacin                                                                 

Bilo bi lepo da neko napiše ako bude išao u skorije vreme lično iskustvo, deluje i meni logično da je samo pasoš bez pečata dovoljan, ali nemam pojma da li prosečan austrijski graničar uopšte ima pojma o mogućnosti nas Balkanaca da putujemo jedni kod drugih samo sa ličnim kartama (čisto sumnjam) i da li će iz predostrožnosti da traže još nešto.

Naslušao sam se raznih horor priča sa raznih graničnih prelaza u prethodnih godinu dana a zbog okolnosti ne mogu da si priuštim vraćanje sa granice i gubljenje vremena bez preke potrebe

1 hour ago, ppetrovic said:

Bilo bi lepo da neko napiše ako bude išao u skorije vreme lično iskustvo, deluje i meni logično da je samo pasoš bez pečata dovoljan, ali nemam pojma da li prosečan austrijski graničar uopšte ima pojma o mogućnosti nas Balkanaca da putujemo jedni kod drugih samo sa ličnim kartama (čisto sumnjam) i da li će iz predostrožnosti da traže još nešto.

Naslušao sam se raznih horor priča sa raznih graničnih prelaza u prethodnih godinu dana a zbog okolnosti ne mogu da si priuštim vraćanje sa granice i gubljenje vremena bez preke potrebe

Posteno,nista ostaje samo da cekamo,mogu da otvorim novi podforum ili kako se vec zove da napisem sve regulacije za sve EU drzave a da drugi dole pisu svoja iskustva ,ali nije nesto aktivan forum

Ne pominji lićnu kartu, eventualno drugi pasoš, nemaju pojma o tome. Ako putuješ sa pasošem i nemaš u tom pasošu pečate u nekom nerizičnom području, austrijanci ti ništa neće. Dok god si u tranzitu i imaš dokaz boravka u EU, nećeš imati problema. Lično iskustvo.

Poenta je što ne bih bio u tranzitu nego bi mi EU zemlja bila konačno odredište, a nemam boravište u istoj. Inače i ja kontam da nemaju pojma o našim ličnim kartama i da sa istima možemo da idemo bilo gde, a nisam baš toliko lud da im spominjem tu mogućnost :-)

Nikakvih problema dosad,ponekad traze sertifikat od vakcinacije sa QR kodom i to je sve,,,cim vide da imas,sve je reseno..ne zagledaju ni koja je vakcina,ni kad je uradjena,nista...