Followers 0

ETIAS za državljane Srbije

5 posts in this topic

Ne znam da li ste već nešto pisali o tome, verovatno jeste, ali ukoliko putujete u zemlje EU, zemlje Šengena, od 2022. godine potrebne su vam vize.
Ovde se možete informisati šta tačno treba i koje su procedure.
https://www.etiasvisa.com/etias-requirements/serbians?fbclid=IwAR0VYOEw_W-iRjjCbFYYZg1s3g1UTzfdqW0FcyUC3z0kev6sENtS-MW_9pU

Krajem 2022.

Sent from my iPhone using Tapatalk

On 9/30/2021 at 8:24 AM, Ena said:

Ne znam da li ste već nešto pisali o tome, verovatno jeste, ali ukoliko putujete u zemlje EU, zemlje Šengena, od 2022. godine potrebne su vam vize.

Ovde se možete informisati šta tačno treba i koje su procedure.

https://www.etiasvisa.com/etias-requirements/serbians?fbclid=IwAR0VYOEw_W-iRjjCbFYYZg1s3g1UTzfdqW0FcyUC3z0kev6sENtS-MW_9pU

Da ali to nisu vize,vec prijava,kao evisa u sustini, i Juzna Koreja nam je to vec uvela K-Eta se zove,ako nam Kanada recimo ukine vize (lol) i za to ce trebati elektronska prijava (ETA).

Posted (edited)

Ako je taj ETIAS ono o cemu se pricalo, sto sam nekad negde video u prolazu, bese prica da ce da kosta, da li 5 evra? Ili sam pobrkao sa necim? Mislim da ce i tu biti skakljivih situacija, kad nekom istice registracija, npr., a ode u EU, pa zaboravi da se prijavi opet, da produzi, da se vidi kako ce to da ide u tim slucajevima, da li moze uopste da se produzava ukoliko si u EU, da li moze da se trazi nova dozvola, ukoliko vazeca nije jos istekla... Sve u svemu, jedna dodatna komplikacija i glavobolja, kao da ih vec nije bilo dovoljno. Posle 11 godina, gomila ljudi nije jos savladala ni pravilo 90 u 180, mogu misliti tek ovo. I guzve i ubedjivanja kod provera i slicno. Ako nista drugo, ovaj restriktivni rezim putovanja sa popunjavanjem online obrazaca i proverom vakcinalnih sertifikata i testova nam je odlicna priprema::crazy:

Edited by Dragance