Followers 0

Odjava prebivališta

29 posts in this topic

Nisam našao nigde da li je odlazak u inostranstvo duže od 90 dana vremenski ogranicen i u kom momentu je potrebno odjaviti prebivalište da bi se ispostovao zakon.

Kada sam ja prijavljivao odlazak u inostranstvo duži od 90 dana rekao sam da ne znam kada se vraćam i onda mi je rečeno da kao datum povratka ne stavim ništa.

Inace, pre nekoliko godina, mozda je bila 2018. ili 2017., kada sam isto išao u inostranstvo (to bilo na godinu dana) otisao sam u petak u SUP da prijavim odlazak u inostranstvo duži od 90 dana. Kako je trebalo da idem tek u utorak u SUP su mi predložili da se vratim u ponedeljak popodne da prijavim odlazak jer u slučaju da me policija negde zaustavi i legitimise neće im biti jasno kako sam prijavio odlazak a i dalje sam u Srbiji.

Hocu da kažem, kada se prijavi taj odlazak u inostranstvo duži od 90 dana, to ipak bude negde zavedeno i evidentirano i svaki policajac može to da vidi.

Samo me zanima da li su ti ljudi kojima su pisane kazne na granici uooste prijavili odlazak u inostranstvo u SUP.

Pisacu ambasadi susedne zemlje, jer u zemlji u kojoj se nalazim trenutno nema naše ambasade. 

Dosta su oni sve ovo zakomplikovali, trebalo bi da je lakše da se odjavis sa adrese.

I SUP je u interesu da zna ko tacno zivi tamo, a ko ne zivi više na nekoj adresi.

Nego, teoretski gledano, ukoliko SUP hoce meni da piše kaznu, a ja sam vec u inostranstvu i neću se vraćati, kako bi to uopšte izveli?

Ja mislim da je tebi malo dostadno i zajebavas se ovde. Lepo ti je receno sve i vrlo je lako da razumes proste stvari.

A da li neko zna, od trenutka kada se dobije viza, koliko vremenski imam da se vratim u zemlju i prijavim boravak duzi od 90 dana u inostranstvu? S obzirom da je proslo 90 dana dok sam bio u procesu dobijanja vize. Da li mogu da dobijem kaznu ako to ne uradim odmah ili nesto?

Dobro veče. Imam problem sa mestom prebivališta. Naime ne znam kako ali ja živim na adresi u kojoj sam prijavila u licnoj karti. Drugu adresu nisam prijavljivala jer tamo ne živim. Kome da se obratim i dokazem da je meni mesto prebivališta Prevalac 22 u Sokobanji a ne Milutina Pejovica 6 gde mi stizu sva resenja. Niko neće da mi pomogne ne znam gde i kome da se obratim. U sup sam bila sve unredu a.... Molim za pomoć i savet. Unapred hvala