Followers 0

Privremeni boravak - problem..

55 posts in this topic

Ako mislis na Srbiju, ja sam isao to za prijatelje da uradim u opstinu. Uzeli su obrazac iz opstine, popunili podatke, opet otisli na salter, dali licne karte i to je to. Ne secam se tacno koliko se placa taksa, placa se obrazac plus po potpisu svedoka. Traje sve nekoliko minuta.

Postovani, mozete i meni poslati sta sve treba za vanbracnu zajednicu od dokumenata? 

On 11/2/2016 at 6:03 PM, nadragas said:

Dobar dan
Molim vas mozete mi poslati primer izjave svedoka, izjave o izdrzavanju stranca i  primer biografije na email. Gde treba da overim izjave! Ja isto zivim u Novom Sad.  Hvala puno! :smile:
natasadragisic@gmail.com

Postovani, mozete i meni poslati? 

PODNOŠENjE ZAHTEVA ZA PRIVREMENI BORAVAK

Zahtev za odobrenje privremenog boravka podnosi se u Policijskoj upravi za grad Beograd, Upravi za strance i područnim policijskim upravama, u zavisnosti od adrese boravišta ili stanovanja stranog državljanina, organizacionim jedinicama koje su nadležne za boravak i kretanje stranih državljana na teritoriji Republike Srbije.

Zahtev za odobrenje ili produženje privremenog boravka podnosi se lično i u prilogu zahteva dostavlja se kompletna dokumentacija, odnosno svi propisani dokazi. Po zahtevu ovlašćenog službenog lica, zahtev se može dopuniti dodatnim dokazima.

Zahtev za produženje privremenog boravka podnosi se najranije tri meseca a najkasnije 30 dana pre isteka odobrenog privremenog boravka.

Rok važenja putne isprave mora biti najmanje tri meseca duži od roka na koji se odobrava privremeni boravak.

Stranac je dužan da u Republici Srbiji boravi u skladu sa svrhom za koju je privremeni boravak odobren.

Bliži uslovi za odobrenje privremenog boravka propisani su Pravilnikom o bližim uslovima za odobrenje privremenog boravka, izgledu zahteva za odobrenje privremenog boravka, izgledu i načinu unošenja nalepnice privremenog boravka u stranu putnu ispravu.

a. Obavezna dokumentacija za odobrenje privremenog boravka (po svakom osnovu):

•    važeći lični ili službeni pasoš
•    dokaz o sredstvima za izdržavanje tokom planiranog boravka
•    prijava adrese boravišta ili stanovanja u Republici Srbiji
•    dokaz o zdravstvenom osiguranju tokom planiranog boravka
•    dokaz o uplati propisane administrativne takse
•    dve fotografije (35x45mm, u boji, anfas)
•    popunjen formular

b. Uz obaveznu dokumentaciju postoji i posebna dokumentacija koja se prilaže po svakom navedenom osnovu

Dokaz o uplati administrativne takse

Uplatnice za administrativne takse generišete na portalu https://plati.euprava.gov.rs/ tako što nakon unosa imena i prezimena, evidencijskog broja i adrese boravišta ili stanovanja, u prvom padajućem meniju izaberete opciju STRANCI, a nakon toga administrativnu taksu propisanu za zahtev koji podnosite.

Spajanje porodice – vanbračni partneri

a. obavezna dokumentacija + b. posebna dokumentacija:

dokaz o slobodnom bračnom stanju za oba partnera

druge dokaze o postojanju vanbračne zajednice (izjave vanbračnih partnera i overene izjave dva svedoka o trajnijoj zajednici života, dokazi o zajedničkoj adresi stanovanja, odnosno izvod iz registra vanbračnih zajednica, ukoliko se isti vodi u zemlji gde je postojala vanbračna zajednica i drugo)

ako je u vanbračnoj zajednici rođeno zajedničko dete, izvod iz matične knjige rođenih za dete.

Koji su još sve dokumenti potrebni ukoliko znate? Biografija decka i mene, rodmi list za njega, i mene, Što se tiče stanodavca je li potrebno samo overena lična karta ili i ugovor da je on vlasnik stana gde se živi?

Koji su još sve dokumenti potrebni ukoliko znate? Biografija decka i mene, rodmi list za njega, i mene, Što se tiče stanodavca je li potrebno samo overena lična karta ili i ugovor da je on vlasnik stana gde se živi?

Zdravo,

Da li mozda znas kakva je situacija sada u 2021 godini?