June 12, 200917 yr Pozdrav. Chuo sam da neke banke mogu da izdaju lazne "potvrde" o stanju na rachunu pa reko' da proverim da li je to istina, treba zbog vadjenja Shvajcarske vize. Ne idem o svom troshku (pozivaoc pokriva sve) ali sam chuo da je mnogo lakshe (dobija se za 24h) ovako nego da chekam mesec dana koliko inache traje ta procedura, da ide neshto kao slanje papira preko ambasada i shta ti ja znam vec. Pa ako neko moze biti ljubazan i napisati mi da li je ovo stvarno moguce i u kojim bankama moze da se odradi?! Student sam pa mi je malo teze da imam 900 evra na rachunu, toliko bih kao trebao da imam jer za svaki dan boravka traze 100 evra na rachunu da imash Unapred hvala.
June 12, 200917 yr Metals banka je izdavala te "lazne" potvrde. Ja sam uzeo dva puta i jos tri drugara takodje. To su naplacivali 300 dinara davali su potvrdu na 500 ili 1000 evra. Zadni put sam uzimao sa ortakom za italijansku ambasadu septembra prosle godine. Sada ne znam kakva je situacija, treba proveriti.
June 12, 200917 yr Nije losa ideja da probas da zamolis nekog poznanika ili prijatelja koji radi u banci, ako imas takvog, da ti fiktivno uplati pare na racun, izda ti potvrdu i onda kao ponovo podigne te nepostojece pare. To te nece nista kostati.
June 15, 200917 yr Ja sam potvrdu uzela u Komercijalnoj banci za austrijsku vizu. Ali mislim da moras da imas otvoren racun na kome imas 5 evra. Potvrda ne kosta nista.
June 15, 200917 yr Author Hvala svima na odgovorima Super shto moze u Komercijalnoj, imam tamo devizni rachun (veoma mala sredstva na njemu ) pa cu tamo i izvaditi
June 16, 200917 yr Samo trazi potvrdu za vizu (a treba ti potvrda o isplati sredstava). Meni je ta prosla u austrijskoj i italijanskoj ambasadi. Banka izdaje i nekakvu potvrdu o stanju na racunu koja kosta 300 ili 350 dinara, moras da uplatis lovu a vrate ti je tek sledeceg radnog dana.
June 16, 200917 yr ...moras da uplatis lovu a vrate ti je tek sledeceg radnog dana. Meni su u AIK banci pare vratili odmah.
June 16, 200917 yr Ma verovatno sve zavisi od banke i sluzbenika. Jesus kaze da ima racun u Komercijalnoj a tamo je procedura gore opisana (bar bila u aprilu). Mene su zavitlavali ceo dan, te ne treba imati pare, te treba, potvrda danas, ne, ipak sutra... Na kraju sam iscupala potvrdu o isplati koju sam morala da prevedem na nemacki.
June 17, 200917 yr Author Ovde u Shapcu traze da imash na rachunu (Komercijalna), mada znajuci ih kakvi su ovde na shalterima bezobrazni i neljubazni (uprkos chinjenici da vechito rade samo dva shaltera od 6 dok ostale odmaraju u backstage-u i piju kaficu dok klijenti chekaju u redu i po sat vremena) pa ih neshto i nije preterano zanimalo da se cimaju Tako da cu videti ovo sa Metals bankom. U krajnjem sluchaju, ako to ne uspe moram se snaci za te pare pa da uplatim i da mi izdaju. Sada, ja sam chuo neshto da su ljudi vadili "laznjake" i u Rajfajzen, zna li neko neshto o tome?!
June 17, 200917 yr Samo da pojasnim: meni su trazili da uplatim da bi mi izdali potvrdu o stanju na racunu. U tom slucaju pare moraju da odleze jedan dan a potvrdu dobijas tek sutra i placas je 300 ili 350 din. Ona druga fora je da ti kao fol uplatis na racun i oni ti odmah isplate. Za to ne moras ni da pokazujes pare a na racunu moras da imas bar 5 evra. U svakom slucaju, srecno!
June 17, 200917 yr evo ja upravo dolazim iz Erste banke,dobio sam potvrdu za nekih 15-ak minuta!Na licu mesta sam napisao zahtev za izdavanje potvrde o deviznom racunu za potrebe vize.Sve sa uplatama ovim onim i sa uplatom od 5 evra u dinarskoj protiv vrednosti izaslo me je 826din. pozdrav
February 21, 20179 yr Veliki pozdrav svima! Aplicirao sam na jedan univerzitet u Americi. Traže mi izvod iz banke na $6.700. Uopšte nije mala cifra u pitanju. Da li je ikako moguće da mi bez uplate prikažu ovoliku sumu novca na računu? I ako jeste, u kojoj od banaka da se obratim za uslugu? Hvala unapred!
February 21, 20179 yr Naravno da ne mogu da ti prikazu na lepe oci iznos. A i to da stavis na dan pa da izvadis mogu da provere, vrsljaju po racunima u svim SRB bankama. Sent from my iPhone using Tapatalk
May 29May 29 Za potrebe italijanske studentske vize moram imati na računu 7500€. Da li je moguće u Otp banci ,ozirom da su roditelji njihovi klijenti , da se neksko fiktivna potvrda izda. Roditelji imajj otvorene devizne račune. Da li neko ima iskudtva sa otp bankom
May 29May 29 Ne znam kako si to zamislila fiktivno, odakle ti takva ideja? Ako roditelji imaju toliki novac na svom racunu, mogu da dobiju potvrdu za to.
May 30May 30 verovatno misli da se kao "uplati" 8,000 evra, pa se izda potvrda, pa se odmah kao "podignu" ti evri. Mislim da se bas zbog toga trazi mesecni izvod iz banke, a ne nekakva potvrda. Zapravo, nikad nisam cuo da banke izdaju POTVRDU da imas pare na racunu. Za to sluzi izvod sa racuna gde se sve vidi.
May 30May 30 Izdaju se potvrde, baš u takve svrhe. Kod nekih banaka možeš da uplatiš novac, uzmeš potvrdu i podigneš novac u istom danu. Kod nekih mora da bude na računu par dana. A znam i da su ljudi uzimali fiktivne potvrde, poznaju nekog u banci i dobiju potvrdu. Ambasade, inostrani fakulteti i slične institucije nemaju instrument da provere da li ti stvarno imaš taj novac. Dok recimo za studiranje u Nemačkoj taj novac u nekoj vrednosti koju oni odrede po godini studija, moraš da uplatiš u nemačkoj banci na namenski račun i ne možeš da ga podigneš, već ga dobijaš nazad svakog meseca uz čak neku minimalnu kamatu jer je novac kod njih.
Create an account or sign in to comment