Kamila Lepaž (Camille Lepage), fotograf i slobodna novinarka, ubijena je u maju ove godine dok je radila u Centralnoafričkoj Republici. Neki od članova našeg Kluba poznavali su Kamiline prijatelje, koji sa nevjericom i tugom govore o ovoj hrabroj i mladoj djevojci koja se sa 24 godine preselila u Džubu. U Južnom Sudanu i okolnim zemljama pravila je zadivljujuće fotografije i priče. Neke od njih možete pogledati na Kamilinom portfoliju, koji diše više nego ikada.

Kamila je bila strastvena putnica, a mi danas prenosimo jednu njenu foto-priču, objavljenu u magazinu EMAJ prošle godine.

Ove fotografije Kamila Lepaž snimila je u Nubijskim planinama u Južnom Sudanu. U izbjegličkom kampu prisustvovala je čudu rođenja. Međutim, u poređenju sa majkama iz drugih država, majke u Južnom Sudanu imaju najmanju šansu da prežive porođaj.