Saveti u vezi sa putovanjem Wizzair-om

4,231 posts in this topic

dobio sam  mail od njih da mi je let otkazan, i da moze da se pomeri datum leta za max 15 dana pre originalnog datuma, ili max 60 dana posle originalnog datuma, i pominju neki comparable route....posto u mom slucaju sledeci let je tek posle 7 meseci, 30.3.2021, sta mislite, da li moze da se zameni datum leta iz bga za spaniju, za let iz budimpeste ili sofije za spaniju, u roku od tih 60 dana od inicijelnog datuma? to valjda spada pod ove comparable route...

Posted (edited)

U tom roku mozes da izvrsis zamenu, a let moze da bude bilo kad. Ako ne uradis nista, nakon 60 dana ces dobiti opciju za povrat novca ili vaucer od 120% iznosa na Wizz nalog. Ili i ranije, ukoliko sam to zatrazis. Ako bas hoces sad da letis, mislim da bi Budimpesta i Sofija trebalo da potpadaju pod definiciju "comaparable route", ali mislim da ces morati preko call centra to da resavas, pretpostavljam, uz doplatu razlike u ceni. Ma da, proveri prvo preko svog naloga da li to mozes da odradis. Ja bih najradije uzeo 120% na Wizz nalog i rezervisao novi let iz Budimpeste ili odakle god, najmanje cimanja.

Edited by Dragance

2 hours ago, Dragance said:

U tom roku mozes da izvrsis zamenu, a let moze da bude bilo kad. Ako ne uradis nista, nakon 60 dana ces dobiti opciju za povrat novca ili vaucer od 120% iznosa na Wizz nalog. Ili i ranije, ukoliko sam to zatrazis. Ako bas hoces sad da letis, mislim da bi Budimpesta i Sofija trebalo da potpadaju pod definiciju "comaparable route", ali mislim da ces morati preko call centra to da resavas, pretpostavljam, uz doplatu razlike u ceni. Ma da, proveri prvo preko svog naloga da li to mozes da odradis. Ja bih najradije uzeo 120% na Wizz nalog i rezervisao novi let iz Budimpeste ili odakle god, najmanje cimanja.

hvala, pretpostavljam da je tako kao sto kazes...i oni u ovoj situaciji moraju da se snalaze da zarade neki dinar, mada bi bilo posteno da, ukoliko je let otkazan s njihove strane, ponude promenu datuma na comparable route bez doplate...bas cu da pogledam sta moze da se uradi na nalogu, pa javljam....nisam bas toliko blesav da ih zovem ;) 

Wizz Air mi nije izvršio povraćaj većeg iznosa novca zbog otkazanog leta, iako na profilu piše da je novac "Withdrawn 24/7/2020". Tako isto na profilu piše i za drugi otkazan let za koji mi je novac vraćen bukvalno u roku od 10 (mali iznos), dok se ovaj veliki povraćaj jednostavno ne pojavljuje na mom računu evo već 70 dana. Sto puta sam pisala i dobijala odgovore bez rešenja: "your case has been resolved" (a nije) ili "prosledili smo u finansije" (i tol'ko).

Da li je normalno da ovoliko traje povraćaj novca za let koji su oni otkazali? Šta je u ovom slučaju "viša instanca" kojoj mogu da se obratim za pomoć, s obzirom da je strana kompanija, kupovina izvršena online, čak i polazni aerodrom za let nije u našoj zemlji?

Pomaže li da se žalim nekoj našoj instituciji? Hvala unapred....

1 hour ago, VišnjaR said:

Wizz Air mi nije izvršio povraćaj većeg iznosa novca zbog otkazanog leta, iako na profilu piše da je novac "Withdrawn 24/7/2020". Tako isto na profilu piše i za drugi otkazan let za koji mi je novac vraćen bukvalno u roku od 10 (mali iznos), dok se ovaj veliki povraćaj jednostavno ne pojavljuje na mom računu evo već 70 dana. Sto puta sam pisala i dobijala odgovore bez rešenja: "your case has been resolved" (a nije) ili "prosledili smo u finansije" (i tol'ko).

Da li je normalno da ovoliko traje povraćaj novca za let koji su oni otkazali? Šta je u ovom slučaju "viša instanca" kojoj mogu da se obratim za pomoć, s obzirom da je strana kompanija, kupovina izvršena online, čak i polazni aerodrom za let nije u našoj zemlji?

Pomaže li da se žalim nekoj našoj instituciji? Hvala unapred....

pisite ovim kompanijama

https://www.airhelp.com/en/

https://skyrefund.com/sr

mada 70 dana i nije toliko puno, u ovom trenutku korone....cekali su ljudi mnogo duze, i jos cekaju ;) 

Druga potencijalna mogućnost, ako je plaćeno kreditnom karticom je da se obratiš njima i priložiš prepisku sa njima kao dokaz i jednostavno osporiš transakciju. Kreditne kartice obično imaju dodatne klauzule za osiguranje u ovakvim situacijama, mada ne sve.