Da li je bolje emigrirati?

581 posts in this topic

4 minutes ago, bam-bam said:

ili ipak ima neki okvir?

Za vise od 90+90 nisam siguran, ovo moze bez problema, moracu da proverim sa prijateljima koji su koristili ovu opciju da li ide preko.  

Znaci zvanicno legalno mogu da borave 90 dana u 180 dana. Cak i da to urade u sivoj zoni mogu ko i mi i godinu dana da ostanu 180.

On 11/16/2020 at 6:41 AM, mveruovic said:

Znaci zvanicno legalno mogu da borave 90 dana u 180 dana. Cak i da to urade u sivoj zoni mogu ko i mi i godinu dana da ostanu 180.

Pa i nije, jer postoji zvanicni medjudrzavni ugovor o istom iz 1991. koji je i dalje vazeci, jer nakon 180 dana 90+90 Poljaci ti ne lupaju pecat na izlasku. Letis iz Poljske recimo za Ukrajinu tu dobijas pecat i mozes odmah nazad za recimo Belgiju kao primer jer si vec van onih 90 u 180.  

Edited by DjosaSaMoravu

1 hour ago, DjosaSaMoravu said:

Pa i nije, jer postoji zvanicni medjudrzavni ugovor o istom iz 1991. koji je i dalje vazeci, jer nakon 180 dana 90+90 Poljaci ti ne lupaju pecat na izlasku. Letis iz Poljske recimo za Ukrajinu tu dobijas pecat i mozes odmah nazad za recimo Belgiju kao primer jer si vec van onih 90 u 180.  

izvini, ali cela ova prica mi ne zvuci realno...em sto mogu da ostanu 180 dana u poljskoj, sa jednim izlaskom od sat vremena, na 90-tom danu boravka, sad ispade da im poljaci ni ne lupaju pecat, pa posle ameri mogu da idu po evropi gde hoce....zasto bi onda ameri uopste napustali poljsku posle 180 dana, ako im ovi i ne lupaju pecat na izlasku, niti bilo sta racunaju...mogu da ostanu u poljskoj kolko hoce....takodje iz ove price ispada da ameri mogu da se vrte po zemljama evrope i 10 godina bez vize, tako sto ulaze i izlaze kroz poljsku i ovih drugih par drzava sto imaju posebne ugovore sa USA...cela prica malo zvuci neverovatno.....mislim, i nasim ljudima se takve stvari sigurno dogadjaju jer zavisi kako sluzbenik na granici odradi svoj posao...ali to ne mora da bude legalno

Simple AF za Amere koriste interni sistem skeniranja pasosa, nije nista cudno. Realno ili ne, veruj ili ne veruj ali je tako.  Poljaci kao ni Madjari ne j**** zivu silu zvanu EU isto kao sto se sa imigrantima sprdaju i ne prihvataju ih. 

On 11/10/2020 at 12:47 PM, noskich said:

Hocete da emigrirate u Norvesku bez ikakve vize, nostrifikacija, radnih dozvola, diploma... Moguce je. Treba vam samo novac za avionsku kartu i kada sletite mozete da zivite i radite bez ikakvih ogranicenja.

Hah ja sam hteo pre nekih 5 god da odem tamo,al jbg nista na kraju od toga nije bilo.

Uglavnom kolko me secanje sluzi jes da ne treba viza al bez sigurnog posla ni ne pomislajte da se uputite tamo,em je tesko naci smestaj,to firma obezbedjuje,a ovako i u guesthousu tesko ispod 100e nocenje.Kolko sam shvatio sve je uzas skupo,jedino je alkohol nesto jevtiniji nego u ostalim delovima Norveske.

Namesto na severu zavrsih na jugu,prvo u Portugalu a od pre 2.5 meseca sam na Malti.Sta znam meni je dobro,ne zalim se,mnogo bolje se osecam nego u Srbiji.Generalno nema danas neke velike love na zapadu,pogotovo u ovim nekim,da kazem "egzoticnijim" zemljama ali meni ne pada na pamet da se vracam u Srbiju.

Edited by deki011