Jeftine avio karte

4,707 posts in this topic

31 minutes ago, ThirstyTraveler said:

Iskreno da ti kazem ne znam sta sam sve juce procitao a ne osmog januara. 
Znam da sam pogledao prije nego sto sam napisao ovde i da je bilo tih karata.

A da li si to gledao/proverio na sajtu airserbia i zaista video da su karte po ~3.000 din po pravcu ili si pretrazivao, gledao preko nekog pretrazivaca tipa kayak i video cenu od 57eur? Mozda se bar toga secas... 

Preko kayaka se nude i sad za te pare, cak i prodavac booking ih prodaje, ali kad sam probala da kupim obavestili su me da ih po toj ceni vise nema i vratili novac odmah. 

Just now, sandrolina said:

A da li si to gledao/proverio na sajtu airserbia i zaista video da su karte po ~3.000 din po pravcu ili si pretrazivao, gledao preko nekog pretrazivaca tipa kayak i video cenu od 57eur? Mozda se bar toga secas... 

Preko kayaka se nude i sad za te pare, cak i prodavac booking ih prodaje, ali kad sam probala da kupim obavestili su me da ih po toj ceni vise nema i vratili novac odmah. 

AS direktno.
Sasvim je moguce da je to bilo u nekom bas kratkom vremenskom periodu i sa tipa 4 karte, cisto da bi mogli da kazu da zaista postoje karte *OD 57 EUR posto se sad svi bave takvim gadostima.

1 hour ago, ThirstyTraveler said:

AS direktno.
Sasvim je moguce da je to bilo u nekom bas kratkom vremenskom periodu i sa tipa 4 karte, cisto da bi mogli da kazu da zaista postoje karte *OD 57 EUR posto se sad svi bave takvim gadostima.

Sad razumem. 

Samo jos jedno podpitanje - da li si slucajno proveravao sajt AS i bas te letove, i bas nabasao na tih (verovatno) nekoliko jeftinih karata, ili si negde procitao, cuo da ce ih biti pa si 'bacio pogled', sto bi se reklo? 

I ja pretrazujem cesto ali ne na njihovom sajtu, pa ako i to mora da ubacim i tu aktivnost u dnevni plan, nije iskljuceno da se dokopam karata po tako lepoj ceni 😅 

Hvala ti jos jednom na deranziranju, bas me zanima kako stvari funkcionisu sa airserbia. 

3 hours ago, sandrolina said:

Sad razumem. 

Samo jos jedno podpitanje - da li si slucajno proveravao sajt AS i bas te letove, i bas nabasao na tih (verovatno) nekoliko jeftinih karata, ili si negde procitao, cuo da ce ih biti pa si 'bacio pogled', sto bi se reklo? 

I ja pretrazujem cesto ali ne na njihovom sajtu, pa ako i to mora da ubacim i tu aktivnost u dnevni plan, nije iskljuceno da se dokopam karata po tako lepoj ceni 😅 

Hvala ti jos jednom na deranziranju, bas me zanima kako stvari funkcionisu sa airserbia. 

Procitao negdje slucajno, vidio da stvarno postoje i okacio ovde. Obicno oni sami objave ili izadje na nekom od sajtova sa jeftinim kartama

33 minutes ago, ThirstyTraveler said:

Procitao negdje slucajno, vidio da stvarno postoje i okacio ovde. Obicno oni sami objave ili izadje na nekom od sajtova sa jeftinim kartama

Hvala ti najlepse na informacijama, sad mi je sve jasno 🤗 hvala! 

Vidim da Saudia cesto ima neke jeftine karte iz Evrope za Aziju.
Da li je neko putovao s njima, kakav je aerodrom u Dzedi?

On 4/29/2024 at 5:28 PM, ThirstyTraveler said:

Vidim da Saudia cesto ima neke jeftine karte iz Evrope za Aziju.
Da li je neko putovao s njima, kakav je aerodrom u Dzedi?

Ja sam u januaru isao njima Malpensa-Jeddah-Dar es Salam-Jeddah-Heathrow (oko £240 ukupno).

Kao i mnoge druge kompanije, lete uskotrupnim avionima do 5-6 sati (koliko to moze nekome da bude bitno za komfor). Od moja cetiri leta, jedini veliki avion je bio za London. U Dar-u ne ostaju, pa je avion pun (kabinskog i letackog) osoblja za/iz drugog smera. 'Srecom', uglavnom su u biz klasi.

E sad, moje iskustvo nije bas skroz merodavno jer imam SkyPriority status, pa je dosta toga bilo bas ok (za eko klasu), kao npr. bukiranje emergency exit sedista unapred za dz, laundz, fast track i priority boarding svuda. Takodje, verovatno me zato nisu cimali za kolicinu/velicinu rucnog prtljaga (ali videh da neke jesu prilikom chekiranja u Tanzaniji). Klopa na svim letovima je bila OK, kuvano jelo (pirinac+meso) /salata/dezert i bezalkoholna pica (zabranjeno je doneti i svoj alkohol na let). Imaju neku bezveze selekciju filmova i serija - ali ja uvek nosim svoje, pa sam samo mapu stavio na IFE. Bio je wifi na starom A320 (JED-DAR-JED), ali ne i na skroz novom A321neo od Malpense. 

JED je moderan aerodrom, neki letovi su bili direkt gejtovi, neki sa busevima. Ja sam isao u laundz, ali videh da imaju food court (McD i razni neki drugi).

U povratku sam ostao par noci u KSA, pasoska i na ulazu i izlazu je bila dosta brza. Nisam cekirao prtljag, pa ne znam koliko/da li se ceka.