Vijetnam

255 posts in this topic

Zasto onda imaju zeleznicu? dakle u taj voz ne moze niko da udje od stranaca? @Lazar Ni ljudi koji rade u Kini ne mogu?

1 hour ago, Tooka said:

Zasto onda imaju zeleznicu? dakle u taj voz ne moze niko da udje od stranaca? @Lazar Ni ljudi koji rade u Kini ne mogu?

Imaju železnicu zbog milijardu i po Kineza koji ovde žive :D Koliko ja znam, ne može bez agencije ako si stranac, čak ni ako imaš boravište.

Ih, sokira me pitanjem. Kako bre zasto im zeleznica 🤣 Pa da se voze. Na Tbt nema sanse da odes sve i da licis na Kineza. Jedino sto tamo ulazi je kineska licna karta i nista drugo. To im je vidikovac ka jugu, jugoistoku i jugozapadu Azije i ne daju pristup nikome turisticki. Mislim na slobodan pristup. Ako izvadis dozvolu preko agencije (ceka se 20 dana) i pride platis turu simbolicnih 1000€ nedelju dana, onda mozes da klatis. 😁 Nikad mi nece biti jasna logika po kojoj strancima ne daju pristup mirnom Tibetu a recimo mozes bez problema u vrlo-problematicni Xinjiang. 🤔

Verovali ili ne, upravo je to zvaničan odgovor Kine američkim novinarima (ili Vladi beše) na pitanje zašto ne daju slobodan pristup Tibetu stranim turistima. :D To objašnjenje bi i moglo da pije vodu. Nego ima jedan mali problem. Glupo je i neistinito. :D Zašto? Pa zato što, kao što pomenu L, ancient Tibet se prostirao još preko 5 današnjih provincija, tako da se ta ogromna nadmorska visina ''preliva'' na Gansu, Sichuan, Yunnan, Xinjiang i na još neku beše. U tim provincijama kretanje je no-limit (sem nešto malo u Sichuanu). U ove prve tri sam bio u ''tibetanskom'' delu, prelazio preko prevoja na 4000m, spavao u gradovima na 3500 metara nadmorske, jeste manje vazduha, ali nikakvih kontrola nije bilo. 

Odosmo u OFF.